Yemekhane Masaları

Şirketimizin uzun yıllardır imalatını yaptığı yemekhane masası ile yurt içi ve yurt dışında toptan satış yapmaktadır.

Yemekhane Masa Sandalye

Yemek yeme ihtiyacı canlıların doğasında var olan açlık hissi ile doğru orantılıdır. Bu ihtiyacı bastırmak pek fazla mümkün olmamaktadır. Aç kalındığında bünye değişik reaksiyonlar gösterebilmektedir. Bu yüzden insanların sağlık açısından günde en az üç öğün yemek yemeleri gerekiyor. İş yerlerinde, okullarda, yurtlarda, evlerde vs bunun için özellikle belirlenmiş saat ve mekânlar bulunuyor. İş yeri ve okullar gibi toplu insan grubuna ev sahipliği yapan yerlerde yemek ihtiyacını gidermek için yemekhaneler bulunur. Yemekhaneler, sayıca fazla olan insanlara belirli süre içerisinde aynı anda hizmet verecek düzende tasarlanmıştır. Bu mekânların en önemli malzemeleri de şüphesiz masa ve sandalyelerdir. Bu malzemeleri seçerken bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Yemekhane İçin Masa Sandalye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yemekhaneler çoğunlukla okul, askeriye veya iş yerleri gibi yerlerde bulunan yemek alanlarıdır. Yemek saatleri ise daha çok öğle saatlerine denk gelmektedir. Bu vakit insanlar için hem karınlarını doyurup hem de dinlenebilecekleri bir zaman dilimidir. Yemekhaneler düzenlenirken ve masa sandalye seçilirken öncelikle bu ayrıntıya önem verilmelidir.

 • Renk seçiminde açık renkler tercih edilmesi mekâna ferahlık verecektir.
 • Bir masayı birden fazla kişinin paylaşacağı düşünülerek masa ebatları ona göre seçilmelidir.
 • Masa ve sandalye konusu ile bizzat ilgili olmasa da yemekhane için kullanılacak alanın yemek yemek için uygun koşullarda olması önemli bir ayrıntıdır. Masa sandalyeler sık aralıkta olmazsa daha işlevsel olacaktır.

Masa ve sandalye yapımında kullanılan malzemenin kaliteli ve sağlık açısından uygun olması gerekmektedir. Temizliği kolay ürünler tercih etmekte yarar vardır.

 

Her Masa Sandalye Her Yemekhanede Kullanılır Mı?

Bu sorunun cevabı hayır olacaktır. Örneğin, bir okula alınacak masa sandalye ile bir işyerine alınacak masa sandalye aynı olmayacaktır. Okul için ürün seçilirken çocukların boyuna göre olması, kolaylıkla hareket ettirebilecekleri ağırlıkta olması, renklerinin daha canlı olması gibi hususlara dikkat edilmelidir. Bir işyerine alınacaksa ilk olarak kalitesine daha doğrusu uzun ömürlü olup olmadığına bakılmaktadır. Hacimleri ve temizlenebilirliği önem arz eder. Günümüzde yemekhane masa ve sandalyesi olarak çok fazla seçenek bulunmamaktadır. Metal ayaklı ya da her yeri plastik olmak üzere, genellikle açık renklerde ürünler tasarlanmaktadır. Sipariş üzere yapılma imkânı varsa yukarıdaki ipuçlarına dikkat etmek faydalı olacaktır.

ASN-401
incele
ASN-402
incele
ASN-403
incele
ASN-404
incele
ASN-405
incele
ASN-406
incele
ASN-407
incele
ASN-408
incele
ASN-409
incele
ASN-410
incele
ASN-411
incele
ASN-413
incele
  ×
  ASİLSAN OKUL MOBİLYALARI

  10 yılı aşkın deneyim ve yüzlerce referansı ile Arma Okul Donanımları’nın sunduğu ürün grupları arasında eğitim mobilyaları, yazı tahtaları, labovatuvar sistemleri, eğitim teknolojileri ve okul öncesi eğitim gereçleri yer almaktadır.

  Adresi: Kocasinan Merkez Mah. Mahmutbey Yolu Çiçek Sok. No:8/1-2 Bahçelievler/İstanbul
  Tel: +90 212 639 70 78
  Whatsapp: +90 534 715 48 62
  Fax: +90 212 639 71 69